2013 m. lapkričio 9 d., šeštadienis

Bora bora kukuliukai

Labai jau intrigavo mane šitas receptas. Skonis labai įdomus, gal kiek neįprastas bet teigiamai neįprastas. Atsiprašau ir už prastoką foto kokybę, bet fotografuoti teko vakare, kad apskritai būtų ką fotografuoti. Kadangi tikrai dar darysiu, nuotrauką atnaujinsiu. Pinky promise.
Prireikė
1 puodelio (mano senos geros 250 ml stiklinės) nesaldintų kokoso drožlių
truputėlis druskos
a.š. paprikos miltelių
1 skardinė konservuoto ananaso savo sultyse (arba šviežio)
1-2 cm tarkuotos imbiero šaknies
2 skiltelės česnako, smulkinto
2 kiaušiniai (nedideli)
sauja mėgiamų žalumynų (petražolės, krapai)
800 gr mėgiamo neriebaus faršo (naudojau vištienos)
druskos, juodųjų pipirų
Druską ir papriką sumaišome su kokosais ir pakaitiname vis maišydami ir visaip mėtydami, kad paruduotų, bet nesudegtų ir pradėtų maloniai kvepėti. Tada leidžiame atvėsti.
Nuo ananaso nupilame sultis,sutriname su blenderiu. Neleidžiam sultims įsisiautėti - jei vėl atsiranda, nupilame ir išgeriame. Man asmeniškai labai patinka tas skystis.
Tada į faršą dedame prieskonius, česnaką, ananasą, sumušame kiaušinius ir išminkome. Man jei atvirai, pagal proporcijas gavos skystoka (manau buvau pernelyg gailestinga ananasui), tad aš dar bertelėjau džiūvėsėlių.
Imam šiek tiek faršo, padarom rutuliuką, apvoliojame drožlėse ir dedame ant kepimo popieriumi ištiesos skardos. Kepame apie 30 min 170 laipsnių temperatūroje su sąlyga, kad kukuliukai tikrai mažulyčiai, kitaip vidus neiškeps taip greitai. Skanaus.
Rasta čia 

Bananiai keksiukai su "Snickers"

Užsinorėjusi keksiukų, visą vakarą siaučiau internetuose ieškodama recepto. Sudomino šitas. Ir nenusivyliau. Keksiukai minkštučiai, skanūs. Vaišinau drauges dvi dienas iš eilės ir jos labai nesipriešino. Vieną dieną džiaugėsi, kad keksiukai su bananais, kitą - kad su šokoladu, nors nešiau tuos pačius :)

Reikėsimės:

100 gr. cukraus
0,5 a.š. vanilinio cukraus ar esencijos
2 kiaušiniai
2 prinokę bananai
2 a.š. kepimo miltelių
270 gr. miltų
100 gr. sviesto
2 "Snickers" šokoladukai
Kiaušinius, cukrų ir vanilę plakame iki vientisos, šviesiai geltonos, tirštos masės. Supilame atvėsintą, tirpintą sviestą (siūlau išlydžius nugriebti putą), trintus bananus ir smulkiai pjaustytus šokoladukus. Išmaišome. Miltus išsijojame su kepimo milteliais ir maišome į tešlą. Supilame į formeles ir kepame 190 laipsnių temperatūroje apie 20 min arba kol matosi, kad bus iškepę. Skanaus.
Įkvėpimo šaltinis

Trinta žirnelių sriuba (ir kodėl jau lapkritis)

My goodness, kaip seniai čia buvau! O kas liūdniausia, tai didelės krūvos receptų irgi neprikaupiau. Gaminimo impulsai buvo labai laukiami, tačiau reti. Užtat praplėčiau kulinarinius horizontus - svečiavausi Sardinijoje ir grožėjausi žaliuojančiais citrinmedžiais, granatmedžiais, žydinčiomis bugenvilijomis bei ragavau tradicinio jų maisto. Bei naminio vyno. Ar verta minėti, kad grįžti į lietų ir darganą nelabai norėjosi. Bet iš kelionių grįžti kitoks. Su pasiryžimu išvykti vėl.









Na o grįžus reikia kovoto su rutina kaip tik moki ir 
pavyksta. Pradėjau nuo šios sriubos. Recepte rašo, kad galima dėti mėtos, tačiau aš jos neturėjau, tačiau ir be jos sriubytė tikrai skani gavosi. Prašom išbandyti
500 gr šaldytų žirnelių (nebent turite žalių, aišku)
Dvi nemažos bulvės
5 skiltelės česnako
1 svogūnas
1l daržovių sultinio
3 valg.š. sviesto
1 a.š. cukraus
1 citrina (2 valg. š. sulčių)
4 šaukštai jogurto be priedų
po žiupsnelį druskos ir pipirų 

Gaminasi tikrai nesunkiai.
Svogūną ir česnaką nulupti, sudėti juos į puodą su sviestu ir leiskite apkepti, bet neleiskite paruduoti. 
Tada dedam žirnius, bulves, prieskonius ir virkite apie 30 min.
Leiskite šiek tiek atvėsti ir sutrinkite trintuvu. Tada Suspauskite citriną. 
Pilkitės lėkštėn ir dėkitės jogurto. Ar grietinės. Jūsų reikalas. 
Didžiai tikiuosi, kad šiame recepte nieko nepamiršau, kas pastaruoju metu labai dažnai nutinka. :)
Rasta čia 

2013 m. rugpjūčio 21 d., trečiadienis

Sluoksniuotos tešlos krepšeliai

Greitas ir skanus užkandis, kuriam galite naudoti viską (ar beveik viską, ką rasite šaldytuve)
Reikės:
sluoksniuotos tešlos
pievagrybių
vieno kiaušinio
dešros
tarkuoto fermentinio sūrio
alyvuogių
šiek tiek druskos ir pipirų

Tešlą iškočiojame ir įklojame į keksiukų formeles. Visus dalykus, skirtus įdarui sumaišome tarpusavyje, pabarstome prieskoniais, išmaišome su kiaušiniu ir pilame į krepšelius. Kepame 20-30 min 180 laipsnių temperatūroje.

Vištienos kąsniukai

Labai paprastas ir labai skanus receptukas, kai turite vištienos.

Reikės:
Vienos vištienos krūtinėlės
kelių skiltelių česnako
druskos
pipirų
pusės citrinos sulčių
miltų
~dviejų kiaušinių
džiūvėsėlių
aliejaus kepimui

padažo (man labai patinka su saldžiarūgščiu, bet galima naudot ir pomidorų/majonezo padažą ar kas tik patinka)

Vištiena supjaustome gabaliukais, užspaudžiame česnaką, supilame spaustas citrinos sultis, sudedame prieskonius  ir palaikome bent valandą. Tada  pavoliojame miltuose, kiaušinio plakinyje ir galiausiai džiūvėsėliuose. Šita dalis mane labiausiai užknisa, todėl aš viską iš pradžių susivolioju atskirai, t.y. nežaidžiu po vieną gabaliuką, nes nusibosta plauti aplipusias rankas. Kepame įkaitintame aliejuje, kol gražiai paruduoja ir sudedame ant popierinio rankšluostuko, kad sugertų riebalus. Skaniausi dar šilti. Panašiai apkepus, beje, esu ir žiedinius kopūstus, tik prieš tai juos reikėtų kokias penkias minutes apvirti sūdytame vandenyje.

Tortas "Kurmio kalnelis"

Šitas tortas ko gero yra šeimininkių folkloro dalis. Aš į jį visada taip ilgesingai žiūrėdavau bloguose, o po to net parduotuvėse pastebėjau sausus mišinius šiam tortui, taigi prisidengdama brolio gimtadieniu kaip pretekstu, ėmiau ir iškepiau. Tortas be galo skanus, kvapnus ir gražus. Bent jau man.
Reikės gi štai ko:
20 cm skersmens apvalios formos. 
Biskvitui:
  • 3 kiaušiniai
  • 140 g cukraus
  • 1 a.š. vanilinio cukraus
  • 140 gr miltų
  • 1 a.š. kepimo miltelių
  • 1 v.š. kakavos
  • 3 v.š. šaukštai verdančio vandens
Kremui:
  • 400 ml grietinėlės 35 proc riebumo
  • 15 gramų želatinos
  • 45 ml vandens
  • 200 kreminio vanilinio varškės sūrelio
  • 4-5 bananai
  • 100 gramų cukraus
KREMAS
Taigi pradėsime nuo jo, nes jis turėtų būti pastingęs ir formuotinas, kai biskvitas bus iškepęs. Tai va, želatiną užpilame vandeniu, išbrinkiname ir tada pavirę (jokiais būdais neužviriname) paliekame atvėsti. Bananą sutriname ir sumaišome su varškės sūreliu bei cukrumi. Aš šią masę dar šiek tiek paplakiau, tada supilame atvėsusią želatiną. Grietinėlę išplakame iki standumo, ir dėdami po kelis šaukštus, atsargiai sumaišome su varškės mase. Dedame į šaldytuvą, vis ištraukdami pamaišyti, kad nesušoktų į vieną gabalą.

BISKVITAS:
Trynius atskiriame nuo baltymų. Į trynius po vieną v.š. pilame karštą vandenį ir iškart plakame mikseriu, po truputį berdami cukrų ir vanilinį cukrų. Plakame, kol masė bus balta, tiršta ir nebeliks cukraus kristalėlių. Baltymus suplakame taip standžiai, kad apversti nebėgtų iš dubens. Tada juos sudedame ant baltymų, bet NEMAIŠOME. Miltus, kakavą, kepimo miltelius - žodžiu, viską, kas biru sumaišome (aš ir persijojau) ir suberiame ant trynių ir baltymų ir labai labai atsargiai išmaišome šaukštu, kad nesukristų. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi, pilame tešlą ir kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 30 minučių, iškepusį atvėsiname ant grotelių. 

MONTAVIMAS: 
Biskvitą išskobiame, jo viduje suformuojame dubenėlį, į kurį dedame nepjaustytus bananus. Į maniškį tilpo trys. Ai, beje. Prieš klodama bananus, dugną patepiau aviečių uogiene. Siūlau uogienę, likerį ar ką tik norit sulaistymui, nes biskvito po bananais nepasiekia kremas ir jis lieka gana sausokas. Ant viršaus formuojame kalnelį, o išskobtą biskvitą sutrupiname ir, jei kremas tvirtas,  barstome ant viršaus, galime papildomai pabarstyti kakava. Paliekame sustingti, geriausia nakčiai, ir skanaujame. 

Naudotas AJ receptas

2013 m. rugpjūčio 6 d., antradienis

Amerikietiški blyneliai



Man jie visada atrodydavo tokie gražūs, kone tobuli, ir, štai pagaliau prisiruošiau išbandyti jų receptą. Gavosi tikrai neblogai, buvo vartojami su agrastine/bananine uogiene, žalia arbata ir liūdnai pamąstant, kad jau rugpjūtis.








Reikės
  • 1/4 stiklinės cukraus
  • 1 1/4 stiklinės miltų
  • 2 šaukštelių kepimo miltelių
  • 1 kiaušinio
  • 1/4 stiklinės aliejaus
  • 1 1/4 stiklinės kefyro (ar pasukų)
Aliejų, kefyrą ir kiaušinį išmaišome kartu, tą patį padarome su sausais produktais (miltus, kaip mėgstu, išsijojau su kepimo milteliais). Tada abu mišinius sumaišome ir kepame sausoje keptuvėje ant mažos ugniesVoila. 


 Receptą radau  čia.

2013 m. liepos 29 d., pirmadienis

Šokolodainis pyragas su bananais ir baziliku

Gražiai skamba, ar ne? O ir pagaminti visai nesunku. Gaunasi toks purutis ir drėgnokas pyragas. Pasigaminkit kokią lietingą rugpjūčio dieną.

Reikės:
Sviesto 150 gr
Juodojo šokolado 150 gr
Cukraus 130 gr (dėjau mažiau, apie 100)
3 didesnių kiaušinių
2 a/š kepimo miltelių
25 lapelių šviežio baziliko
2 bananų
100 gr miltų


  • Sviestą ištirpdome su šokoladu ir paliekame atvėsti
  • kiaušinius išplakame su cukrumi, supilame atvėsintą šokoladą, dedame trintus bananus ir susmulkintą baziliką.
  • Išmaišę, susijome miltus, sumaišytus su kepimo milteliais.
  • Kepame 35-45 minutes 180 laipsnių temperatūroje, kol pagaliukas aplimpa tešla. 
Rasta: čia

2013 m. liepos 22 d., pirmadienis

Keptų baklažanų ir tuno salotos

Man turiu prisipažinti baklažanai yra tooookios gražios daržovės, kad aš per akcijas prisiperku jų ir po to galvoju kur visą tą gėrį suvartoti. Šitą receptą sugalvojau pati, iš dalykų, kuriuos turėjau šaldytuve, bet buvo labai skanu, todėl rekomenduoju.

Reikės
Vieno baklažano
vieno indelio tuno (savo sultyse)
dviejų pomidorų
minkšto avokado
mėlyno svogūno (nebūtinai)
prieskonių
alyvuogių aliejaus
šlakelio citrinos

baklažanus supjaustome plonais griežinėliais, apšlakstome aliejumi ir prieskoniais, druska, pamaišome ir kepame ant folijos orkaitėje apie 20 minučių, kol gražiai apskrus. Leidžiame atvėsti, tada susipjaustome ir sumakaluojame su likusiais produktais, apšlakstome citrina, pabarstome prieskoniais ir skanaujame.

Kreminė cukinijų sriuba

Turėjau savo žinioje dvi nemažas cukinijas ir ieškojau įdomių būdų joms suvartoti. Ši sriuba tikrai pasiteisino. Skonis labai švelnus ir skanaujant su skrebučiais, patrintais česnako skiltelėmis kapojasi kaip per sviestą! Aišku, jei lauke karšta jos gal nesinorės, bet kokį lietingą vakarą, grįžus iš sodo ar darbo tai labai tiks. *šioje vietoje nuėjau prisipilti antro bliūdelio*

Taigi o reikės:
  • 5 st cukinijos (na čia taip originaliame recepte matuota, kas labai sunkiai įvykdoma, nes cukinijas pataria pjaustyti griežinėliais. Manau pakaktų vienos ne visai mažos cukinijos. Ji neaikštinga daržovė - per daug nebus)
  • vienas rubuilis svogūnas
  • 100 gr varškės sūrio (čia naudojau Vilkyškio tepamą sūrelį)
  • neriebios grietinėlės 1 st 
  • daržovių sultinio 700 ml (arba ~3st)
  • šaukštas sviesto
  • du šaukštai alyvuogių aliejaus
  • 3 skiltelės česnako (jo nebuvo originaliame recepte, bet jis niekada nepamaišo)
  • šaukštelio raudonėlių
  • druskos 
  • pipirų 
  • aš dar šliūkštelėjau šiek tiek sojų padažo dėl charakterio ir čili miltelių

1. Cukinijas supjaustykite griežinėliais (aš žievelės net nelupau)
2. Puode ištirpinkite sviestą, supilkite aliejų, suberkite kubeliais pjaustytą svogūnąi ir peilio geležte sutraiškytą česnaką. Kepkite, kol svogūnas suminkštės ir pagels, bet neleiskite apskrust)
3. Į svogūnus sudėkite cukinijų griežinėlius, užbarstykite smulkintų raudonėlių, pasūdykite, pagardinkite pipirais. Vis pamaišydami troškinkite ant vidutinės ugnies maždaug 10 min. Na, man tie dideli cukinijos gabalai sunkokai maišėsi, bet reikia pavargt, kad svogūnas neliktų ant dugno. Šiek tiek pamakaluokite šaukštu ir tada uždengus dangčiu, cukinijos suminkštės ir jokių problemų nebekels. 
4. Supilkite sultinį ir vis pamaišydami virkite apie 20 min.
5. Sūrelį sudėkite į sriubą, išmaišykite. Nukelkite puodą nuo ugnies, sriubą šiek tiek atvėsinkite ir sutrinkite blenderiu. 
6. Supilkite grietinėlę ir maišydami kaitinkite ant silpnos ugnies, bet neužvirinkite. 

Radau pas 15min.lt

2013 m. birželio 2 d., sekmadienis

Viktorijos biskvitas (Victoria sponge)

Senokai norėjau pamėginti, jie man tokie maži ir mieli atrodo, gal net sakyčiau prabangūs, jei patieksite prie arbatos porcelianiniuose puodeliuose. Išbandžiau tėčio dienos proga ir skiriu visiems tėveliams. Esamiems ar būsimiems :)


Biskvitui:
175 gramų miltų
3 dideli kiaušiniai
1 šaukštelis kepimo miltelių
175 gr cukraus (dėjau šiek tiek mažiau)
175 gr minkšto sviesto
lašelis vanilės ekstrakto

Pertepimui:
250 gramų maskarponės
200 gramų varškės sūrelio
 1 nubrauktas šaukštas cukraus
1 lašelis vanilės ekstrakto
braškių ar kitokių uogų (nuodojau dar kol kas Ispaniškas braškes)
~ 2 šaukštų džemo
Miltus išsijojame kartu su kepimo milteliais dideliame dubenyje, kitame išmaišome kiaušinius, sviestą ir cukrų,  vanilę, sumaišome su miltais, o jei turime mikserį tai ir paplakame.
Orkaitę įkaitiname iki 175 laipsnių, pusę tešlos supilame į torto formą (20 cm) ir kepame apie 30 min nedarinėdami durelių. Biskvitukas turi būti pasipūtęs ir tvirtas. Iškepus išimame ir atvėsiname ant grotelių. Tą pati padarome su likusia tešla.
Pertepimui sumaišome maskarponę ir varškę su cukrumi ir vanile, galime paplakti. Atvėsusį biskvitą patepame džemu, dedam masę, tada uogas, tada vėl masę ir likusį biskvitą jo apačią patepus džemu. Šiek tiek papuošiam ir džiaugiamės bei džiuginame.

Rasta čia.

2013 m. gegužės 22 d., trečiadienis

Keksiukai su burokėliais ir šokoladu

Seniai norėjau iškepti ką nors su burokėliais. Nenusivyliau. Keksiukai labai purūs, drėgni ir dar labai simpatiški. 

Reikės:
* du puodeliai miltų
* 1 šaukštelis sodos
* 1/2 šaukštelio kepimo miltelių (aš apsidrausdama įdėjau visus du)
* 1 šaukštelis cinamono
*  ketvirtis puodelio kakavos
* pusė šaukštelio druskos
* ketvirčio puodelio kokoso  (aš neturėjau, bet čia tikrai tiktų)
* ketvirčio- pusės puodelio kapoto šokolado
* pusė puodelio cukraus 
* 2 kiaušiniai
*1/4 puodelio alyvų aliejaus
* 1-2 šaukšteliai vanilinio cukraus
*  keli lašai romo ekstrakto 
* 3/4 - 1 puodelis pieno 
*1.5-2 stiklinių smulkiai supjaustytų burokėlių (aš dėjau 2)
viską matavau 250 ml stikline.


Gamyba:
Įkaitinome orkaitę iki 175 laipsnių. 
Dideliam dubeny išsijojam miltus, sudedam miltelius, sodą, cinamoną, druską, kakavą. Išmaišom
ir sudedam kokosą ir šokolado gabaliukus
Blenderiu sutrinam burokėlius. Sudedam kiaušinius, cukrų, pieną, vanilės ekstraktą, romą, alyvuogių aliejų ir paplakam, kol viskas susimaišo.
Sumaišom abi tešlas, gerai išmaišom.
Sukrečiam tešlą į formeles ir kepam apie 25-30 minučių kol gražiai iškylą ir paruduoja. 


2013 m. kovo 31 d., sekmadienis

Sūrio pyragas (cheesecake)

Šitą pyragą gaminau jau antrą kartą. Gavosi puikiai, nes nieko labai stebuklingo daryti nereikia. Bet vis tiek jis tiesiog tirpsta burnoje. Panašiai jaustumėtės, jei Jums ant liežuvio šoktų du angelai.
Jei jau sudominau, dar leisiu sau nukrypti ir pasveikinti visus keturis savo skaitytojus su šventomis Velykomis. Kaip jau tikriausiai skaitėte feisbuke ar sužinojote iš žmonių kurie mėgsta pranešti tai, kas daugiau nei akivaizdu, TAIP ŠIEMET PER VELYKAS YRA SNIEGO. Bet nuo to jos ne mažiau velykiškos, jei turit širdyje nors kiek šventinio džiaugsmo. Eikit padarykit Velykų angelą ant sniego. O jeigu vis tiek per Velykas sėdit prie kompiuterio, tai galų gale koks skirtumas, kas už lango :)

O dabar prie reikalų. Štai pats baltasis gražuolis ir jo gamybos procesas žemiau

Pagrindas:
225gr sausainių (naudojau Selga Irish Cream)
100 gr sviesto (siūlau turėti daugiau, nes gali ir nesulipti nuo tiek)
100 gr riešutų (aš naudojau migdolus)

Įdaras:
*500 gramų Maskarponės
1 indelis kondensuoto pieno
1 v.š. medaus
250gr plakamosios grietinėlės
3 v.š. želatinos

Gamyba:
*riešutus paskrudinti sausoje keptuvėje ir stambokai susmulkinti.
*Sausainius sublenderiuoti iki miltukų
*Sumaišyti su riešutais, užpilti tirpintą sviestą ir iškloti ant atidaromos formos dugno padarant kraštelius. Formą, beje, prieš tai reiktų iškloti maistine plėvele ar folija. Pagrindą padėkime į šaldytuvą.
*Užsimerkiame želatiną,kai ji išbrinksta pakaitiname (tik neužverdame, bet ką aš čia mokysiu mokytus:))
ir leidžiame atvėsti.
* Grietinėlę išplakti, atsargiai sumaišyti su maskarpone, kondensuotu pienu ir pakaitintu bei  atvėsintu medumi. Pagaliausiai supilame želatiną. Ji turėtų būti tokios pat temperatūros kaip įdaro masė. Jei visgi pastebėjote, kad želatina sušoko į mažas kruopeles, viską sutvarkys keli prasukimai su blenderiu.
* Palaikom šaldytuve mažiausiai tris valandas ir voilà
Rasta: Saulėta Virtuvė






2013 m. kovo 14 d., ketvirtadienis

Keksiukai su ramunėlėmis ir medaus glaistu

Kepimas, kai nori ir gali sau tai leisti yra labai maloni ir atpalaiduojanti veikla. Atpalaiduojanti tiek, kad užsimiršus gali į paskaitą vėluoti net pusvalandį. Bet gal dėl to, kad šį kartą gaminau keksiukus su ramunėlėmis, visai nesinervinau. Gi pavasaris.
Keksiukai beje labai skanūs, minkšti ir malonūs. Nors tyrimas atliktas su pavaišintaisiais parodė, kad ramunėlės kaip recepto "vinis" nebuvo labai smarkiai išreikštas. Kitą kartą supurtysiu papildomą pakutį arbatos. Bet siūlau pabandyti.

O reikės
Ketvirčio puodelio minkšto sviesto (man to sviesto kažkaip mažokai pasirodė, tai aš dar į tešlą šliūkštelėjau aliejaus)
1 puodelio miltų
3/4 stiklinės cukraus
1 šaukštelio kepimo miltelių
1/2 šaukštelio sodos
žiupsnelio druskos
3 šaukštų džiovinų ramunėlių (naudojau arbatos pakučius, ten ji  būna taip smagiai susmulkinta)
1/2 puodelio pieno
1 didelis kiaušinis
vanilinio cukraus
Glaistui
ok, čia stabteliu ir perspėju: padarius glazūrą pagal nurodytus kiekius man jos liko tiek, kad išeitų aptepti dar kokias tris laidas keksiukų,todėl kiekius siūlau mažinti proporcingai
1,5 puodelio cukraus pudros
1 šaukšto medaus
~4 šaukštų grietinės
žiupsnelio druskos

Mąsliai į nežinomybę žiūrintis paskutinis likęs keksiukas... 
Įkaitinam orkaitę iki 180 laipsnių.
Sumaišome sviestą, sijotus miltus, miltelius bei sodą ir ramunėles. Gerai išmaišome. Kitame induke sumaišome pieną, kiaušinį ir vanilę. Tada supilame pusę kiekio į tešlą numeris 1, pamaišome, supilame likusį pieno ir kiaušinio plakinį ir gerai išsukame bet labai persistengti nereikia.

Supilstome į formeles ir kepame apie 20 minučių ir/ar kol gražiai atrodo.
Atvėsiname
Produktus glaistui sumaišome, nesuvalgome visko gamybos procese, aptepame visai atvėsusius keksiukus, pabarstome ramunėlių lapeliais ir verčiame draugus spėlioti, su kuo jie yra.

Skanaus.
P.S. Mano puodelis yra 250 ml stiklinė
Rasta: Joy The Baker

2013 m. kovo 5 d., antradienis

Avižiniai keksiukai su bananais

Reikia

*2 kiaušinių
*pusės puodelio sviesto
*pusės puodelio cukraus (labai rekomenduoju apmąstyti šitą kiekį nes man būtų pilnai pakakę saldumo ir nuo medaus)
* puodelio trintų bananų
*3/4 puodelio medaus
*1,5 puodelio miltų (nepatingim jų ir pasijoti)
*1 avižinių dribsnių (tokių kur labai greit išverda)
*1 šaukštelis kepimo miltelių
*1 šaukštelis sodos
*3/4 šaukštelio druskos.

Kambario temperatūros sviestą ištriname su cukrumi (jei jau visgi nusprendėte, kad cukraus reikia). Sudedame kiaušinius, bananus, ir medų bei gerai išmaišome.  Sumaišome atskirai miltus ir viską kas sausą (druską, kepimo miltelius ir sodą). Supilame į likusią tešlą ir gerai pamaišome, bet nepersistengiame. Tešlą sudedame į formeles, dedame į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame apie 18-20 minučių ir/ar kol gražiai pagels ir pagaliukas neaplips tešla.
P.S. Mano "puodelis" buvo 250 ml talpos stiklinė

Rasta: Taste of Home

2013 m. vasario 19 d., antradienis

Trinta morkų sriuba su apelsinais

Reikia
5 nemažų morkų
1 svogūno
kelių česnako skiltelių
maltų kmynų
šaukštelio kalendros
šiek tiek kumino
raudonos paprikos miltelių
šiek tiek čili (priklausomai, ar aštrios sriubos norite. Maniškė buvo aštri. And I liked it.)
druskos, pipirų ir pan.
vieno apelsino sulčių ir žievelės
malto imbiero šaukšto ir/ar šviežio tarkuoto imbiero
daržovių sultinio kubelio (viename recepte, kurį skaičiau naudojo vištienos sultinį, bet aš kažkaip nusprendžiau šiuo atveju palikt paukščius ramybėje, taigi naudojau ekologiško daržovių sultinio kubelį, taip tiko, kad vėliau įmečiau dar ir antrą)


Gamyba:
Morkas sutarkuojame, svogūną (tokį vidutiniško dydžio) supjaustome pusžiedžiais, česnaką šiek tiek pasmulkiname (vis tiek viską trinsime) ir kepame ant alyvuogių aliejaus pabarstę kmynais, imbieru, kol suminkštėją, sudedame į puodą, užpilame vandeniu, sudedame kubelį/kubelius, likusius prieskonius bei apelsino žievelę ir užvirus leidžiam pavirti apie 20 min. Tada šiek tiek pravėsus suspaudžiame sultis ir sutriname. O tada valgome ir net beveik pavasaris pasijaučia.



P.S. Na, tų apelsinų čia iš tikro kaip tikrų sulčių vaisių nektare, bet vis tiek taip maloniai jaučiasi ir visai tinka.



2013 m. sausio 8 d., antradienis

(Beveik) lazanija su varške

Iki šiol galvojau, kad varškė ir špinatai yra kaip indiški sužadėtiniai - jau iš anksto nuspręsta, kad jie bus kartu be jokios racionalios priežasties. Bet visgi jie puikiai tinka kartu. Išsiaiškinau gamindama šią beveik lazaniją. Na, vienintelis skirtumas buvo tas, kad naudojau ne lazanijos lakštus, o seniai užsigulėjusius tuščiavidurius cannelloni.
Reikėjo:
~ 400 g varškės
dėžutės cannelloni
~ 250 g špinatų (naudojau pakelį šaldytų, rastų Maximoj)
2 svogūnų
2 šaukštų sviesto
2 šaukštų miltų
500 ml pieno
2 kiaušinių

Persiprašau už tokią prastą nuotraukos kokybę, 

guodžiuosi faktu, kad bet kokiu atveju lazanija 

niekada nebuvo fotogeniškiausias patiekalas 

1 indelio pomidorų padažo makaronams (naudojau 500 gr pomidorų pastos už 2 lt - kiekis labai nekonkrečiai nurodytas originaliam recepte)
200 g tarkuoto sūrio 
žalumynų: peletrūnų, bazilikų, mairūnų, krapų ir kt. (Provanco žolelės į pagalbą)
maltų pipirų
maltų muskatų
druskos

O įvyko viskas štai kaip 
* nulupam svogūnus, pakepinam svieste
*sudedam špinatus, maišome ir troškiname kelias minutes. Kai atvėsta sumaišome su varške
* varške aš papildomai prasukau su blenderiu ir geru šaukštu jogurto be priedų
* dar įmušame kiaušinius, sudedame pusę sūrio, prieskonius, druską ir gerai išmaišome
* Sviestą ištirpiname nedideliam puode, suberiam miltus ir pakepinę minutę supilam pieną. Verdame kol sutirštės, įdedam druskos, pipirų, muskato.
*Ant kepimo indo dugno supilam pomidorų pastą, sudedam makaronus (aš konditeriniu švirkštu pripildžiau makaronus varškės ir špinatų masės - kaip gudriai, ane?) ir ant viršaus supilam miltų ir pieno padažą (Bešamelį) ir dar pabarstome likusiu sūriu.
*Kepame uždengę folija 200ºC apie 40 min ir dar šiek tiek nudengę kad apskrustų sūris. 
Rasta čia